kursy przygotowujące do matury lublin

angielski dla młodzieży

Dlaczego warto wybrać Szkołę A1?

Nowe szkoły powstają jak grzyby po deszczu. Którą wybrać? Poniżej zamieszczamy zestaw pytań, które należy zadać przed wyborem szkoły. Pod każdym pytaniem znajdziesz odpowiedź dotyczącą A1. Kliknij TU, aby pobrać i wydrukować wygodną tabelkę w formacie pdf, która pomoże w wyborze szkoły.

Pytania do szkoły językowej

Jak liczne są grupy?

maksymalnie 10-osobowe, przeciętnie grupy liczą od 6 do 8 osób.

Jakie są poziomy nauczania?

wszystkie - od początkujących do zaawansowanych, przygotowujących do egzaminu C2 Proficiency, oraz tzw. post-Proficiency

Czy jest zróżnicowanie na poziomy wiekowe?

tak - nie mieszamy licealistów z biznesmenami:)

Ile trwa godzina lekcyjna?

dzieci od 8 lat, dorośli i młodzież - 45 min, dzieci 6-7 lat - 30 min. Uwaga: godzina lekcyjna dla dorosłych i młodzieży powinna trwać 45 minut - jeśli trwa np. 40 - tracisz rocznie 600 minut zajęć!

Ile godzin ma semestr?

pierwszy semestr ma standardowo zawsze 60 godzin, drugi może być dłuższy, jeśli grupa zaczęła zajęcia już we wrześniu. UWAGA: Niektóre szkoły próbują zaoszczędzić i podają cenę za semestr np. 56-godzinny...

Czy szkoła prowadzi kursy dla dzieci?

tak - najmłodsze grupy to 6-latki

Lektorzy

Kto uczy?

wykładowcy uniwersyteccy, egzaminatorzy egzaminów Cambridge English, TELC, egzaminów maturalnych, nauczyciele renomowanych liceów oraz obcokrajowcy - wszyscy z przygotowaniem metodycznym i pedagogicznym

Czy istnieje możliwość zmiany lektora, jeżeli nie odpowiada on grupie?

tak - poza tym każda grupa ma zajęcia z kilkoma lektorami, dzięki czemu słuchacze mogą porównać metody pracy różnych nauczycieli

Czy szkoła organizuje bezpłatne konsultacje dla słuchaczy poza godzinami zajęć?

Grupy egzaminacyjne

Czy szkoła przygotowuje do egzaminów Cambridge na WSZYSTKICH poziomach?

oczywiście, w tym: B2 First, C1 Advanced i C2 Proficiency (poprzednie nazwy tych egzaminów to First Certificate in English FCE, Certificate in Advanced English CAE oraz Certificate of Proficiency in English CPE)

Czy szkoła ma doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminów Cambridge?

tak - jako pierwsi w Lublinie przygotowywaliśmy do egzaminów Advanced i Proficiency. Do dziś nieliczne szkoły przygotowują do tych egzaminów - warto o to zapytać!

Testy

Czy szkoła przeprowadza kwalifikujący test wstępny?

tak, test składa się z trzech części – testu wyboru, wypowiedzi pisemnej oraz krótkiej rozmowy z lektorem

Czy szkoła przeprowadza regularne testy sprawdzające postępy słuchaczy oraz organizuje bezpłatne egzaminy próbne poza godzinami zajęć?

tak

Czy szkoła ma zawartą umowę z którymś z wydawnictw językowych?

nie - dzięki temu, że nie jesteśmy związani żadną umową lojalnościową możemy korzystać ze wszystkich materiałów, które pojawiają się na rynku i wybierać najlepsze, odpowiadające potrzebom słuchaczy

Czy słuchacze dostają rabat na podręczniki zamówione w szkole?

tak

Czy istnieje możliwość opłacenia kursu w ratach?

tak - słuchacz sam wybiera liczbę rat i terminy płatności

Czy szkoła oferuje jakieś rabaty?

tak: dla studentów, rodzinny, dla przyjaciół, za kontynuację, za zajęcia przed południem, za opłatę z góry, za naukę kilku języków

Czy istnieje możliwość zwrotu opłaty za kurs, jeżeli szkoła pod jakimś względem nie odpowiada słuchaczowi?

tak - przed drugimi zajęciami (dotyczy nowych słuchaczy). Po drugich zajęciach możesz w dowolnej chwili zrezygnować z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia.

Więcej informacji o kursach w Szkole A1 znajdziesz w zakładce częste pytania.

przyjmowane są przez cały rok.

Jak się zapisać do A1?

Najłatwiej zrobisz to online.

Możesz również przyjść do Szkoły A1 od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00 i napisać test wstępny. Test składa się z części leksykalno-gramatycznej oraz krótkiej wypowiedzi pisemnej. Na test należy przeznaczyć około godziny. Czasem zdarza się, że język mówiony odbiega od tego, co napiszemy w teście, więc możemy poprosić Cię również o krótką rozmowę w języku obcym z jednym z naszych lektorów.

Początkujący oczywiście nie piszą żadnych testów. Wystarczy przyjść lub zadzwonić. Jeśli masz certyfikat jednego z egzaminów Cambridge, również nie musisz pisać testu.

Przy zapisie pobierana jest opłata w wysokości 100 zł (odejmowana następnie przy wpłacie pełnej sumy lub pierwszej raty za kurs).

Zajęcia w A1 odbywają się od godziny 7.00 do 21.00 - Ty wybierasz, kiedy chcesz się uczyć! Zapraszamy również na zajęcia w soboty i niedziele.

Cennik kursów znajdziesz w zakładce opłaty i daty.