© 2003-2023 A1 Szkoła Języków Obcych

31 sierpnia 2019

Czym różni się "mock test" od prowadzonego przez inne szkoły tzw. "pretestingu"?

Cambridge Pretesting służy instytucji organizującej egzaminy Cambridge, czyli Cambridge Assessment , do przygotowania przyszłych egzaminów. Tysiące szkół na całym świecie "testują" przyszłe egzaminy na swoich słuchaczach. Szkoła A1 również w tych testach uczestniczy. Jednak nie są one tym, czym są organizowane przez nas egzaminy próbne, czyli "mock tests". Najważniejszą różnicą jest to, że Pretesting nie obejmuje wszystkich części egzaminu, może zawierać zagadnienia, które w efekcie nigdy się na prawdziwym egzaminie nie pojawią, oraz - co najważniejsze - Cambridge Assessment zastrzega sobie, że pytania z pretestingu w żaden sposób nie mogą być wykorzystywane na zajęciach, czyli np. komentowane, ponownie rozwiązywane, czy też wspólnie dyskutowane. Nie ma też wglądu do sprawdzonych testów, nie wiadomo więc, jakie się błędy popełniło. Nasz "mock test" nie ma tych wszystkich wad, jest więc jedynym całościowym sprawdzianem przed prawdziwym egzaminem.