© 2003-2023 A1 Szkoła Języków Obcych

31 sierpnia 2019

Czy uczycie metodą Callana? I czy dajecie gwarancję zdania egzaminu FCE?

Nie. Metoda Callana powstała na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, a przecież od tego czasu metodyka nauczania języków obcych poszła już daleko do przodu...

Metoda Callana jest uznawana za mocno kontrowersyjną i nie jest wykładana na żadnych filologiach. Dość powiedzieć, że przeszkolenie osoby, która chce prowadzić zajęcia tą metodą trwa... kilka dni. I osoba ta nie musi nawet być nauczycielem angielskiego - wystarczy, że mówi po angielsku! Chłodny i wyważony artykuł na temat Callana można znaleźć na stronie Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN lub ściągnąć STĄD w formacie pdf.

Żeby zagwarantować zdanie egzaminu FCE (obecna nazwa - B2 First), oraz każdego innego egzaminu, trzeba być złotą rybką. Żadna metoda tego nie zagwarantuje, jeśli słuchacz nie ma odpowiedniej motywacji i solidnie się do egzaminu nie przygotuje. Gwarancje zdania egzaminów, oferowane przez niektóre szkoły, to po prostu nieuczciwy chwyt marketingowy.