niemiecki w A1

 

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego

  • ponieważ warto poznać kulturę Niemiec, Austrii czy Szwajcarii, styl życia ich mieszkańców, tradycję i zwyczaje. Warto wybrać się w zimie na narty w Alpy Austriackie, latem odwiedzić jedną z kilkunastu malowniczych wysp Morza Północnego w Niemczech. Warto zwiedzić metropolie kulturalne - Berlin, Drezno, Kolonię czy Wiedeń. Wszystko to staje się o wiele łatwiejsze, bardziej ekscytujące i przyjemniejsze, jeśli znamy język kraju, który odwiedzamy, jeśli bezpośrednio możemy nawiązać kontakt z jego mieszkańcami, jeśli - krótko mówiąc - znamy niemiecki.
  • ponieważ warto studiować w krajach niemieckojęzycznych. Liczne uniwersytety mają bardzo bogatą ofertę edukacyjną z ogromnym zapleczem naukowym i możliwościami podjęcia praktyk zawodowych w takich firmach jak BMW, SIEMENS czy Bosch. Polacy po przystąpieniu Polski do UE mogą już bez żadnych problemów pobierać nauki w Niemczech i Austrii: wystarczy tylko zdana w Polsce matura... no i dobra znajomość niemieckiego. Warto także ubiegać się o stypendia przyznawane na studia w Niemczech i Austrii. Zajmują się tym liczne instytucje m.in. Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Fundacja im. Alexandra Humboldta
  • ponieważ warto pracować w krajach niemieckojęzycznych. Niemcy, Szwajcaria i Austria poszukują polskich specjalistów z różnych dziedzin, oferując im bardzo dobre warunki pracy. A płaca polskich pracowników wzrasta wraz z ich znajomością niemieckiego.
  • ponieważ niemiecki jest wbrew pozorom bardzo pięknym językiem. Mistrzowsko posługiwali się nim w swoich utworach wielcy poeci i pisarze niemieccy, tacy jak Goethe, Schiller, Thomas Mann czy Günter Grass. Słuchając znanych grup muzycznych rodem z Niemiec (np. Rammstein, Tokyo Hotel, TicTacToe) można przekonać się o rytmiczności i muzykalności języka niemieckiego.
więcej...

Nasza oferta:

Proponujemy zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania. W A1 przygotujemy Cię do egzaminów Instytutu Goethego, do matury oraz innych egzaminów. Standardowo zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne.
Naszymi nauczycielami są osoby, które ukończyły wyższe studia na filologii germańskiej, wielokrotnie przebywały w Niemczech i zostały przez nas wybrane po wnikliwej selekcji.
Dzięki zajęciom w A1 nauczysz się niemieckiego używanego w sytuacjach życia codziennego i w oparciu o solidną bazę gramatyczną. Osoby, które już trochę znają ten język, będą miały okazję do ugruntowania swojej wiedzy, poszerzenia jej oraz poprawy akcentu i wymowy.

więcej...

Jak się zapisać?

Wystarczy zadzwonić i ustalić terminy zajęć. Przed rozpoczęciem kursu poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł. Po wpłaceniu zaliczki możesz uczestniczyć w dwóch kolejnych lekcjach. Przed trzecimi zajęciami podejmiesz decyzję, czy zostajesz na kursie, a jeśli nie spodobają Ci się zajęcia - zwrócimy zaliczkę.

Kursy języka niemieckiego rozpoczynają się w październiku, ale część grup startuje również we wrześniu i w czasie roku szkolnego. Można też dołączyć do już istniejącej grupy.

więcej...

Cennik kursów na rok szkolny 2018/19 znajdziesz tutaj pod koniec sierpnia. Zapraszamy!